Maraton dookola jeziora Miedwie odbedzie sie 6 sierpnia
AKTUALNOŚCIMARATON ZAPISYFILMYGALERIAFORUMKONTAKT
Tutaj jesteś: Strona główna »Aktualności »

I Maraton MTB wokół jeziora Nowogardzkiego

17 sierpnia dzień po maratonie dookoła Miedwia, odbył się I Maraton Rowerowy wokół jeziora Nowogardzkiego. Trasa maratonu prowadziła promenadą przy jeziorze, alejkami i krętymi ścieżkami w Sarnim Lesie, dróżkami polnymi o zróżnicowanej nawierzchni gruntowej, płytami YOMBO oraz ścieżkami wędkarzy i alejkami wzdłuż brzegu jeziora. Ogólnie łatwa technicznie ale dość szybka jak na wyścig MTB. Cała trasa była dokładnie oznaczona i zabezpieczona przez Ochotniczą Straż Pożarną, Policję i wolontariuszy. Zawody przeprowadzono na rundach o długości 8,1 km. Uczestnicy maratonu mieli do przejechania 2 lub 4 okrążenia w zależności od kategorii.

Szerokim składem do Nowogardu przyjechała ekipa STC, która współorganizowała zawody. Pierwsi pojawili się DJ OKO i Gabryś Nadolny, którzy cały dzień spędzili na deskach sceny wzorowo prowadząc imprezę. Bez nich to nie byłby taki sam maraton.

Natomiast na trasie rywalizowało 14 przedstawicieli naszego stowarzyszenia, niemalże w każdej kategorii wiekowej. Mimo trudów ubiegło dniowego maratonu występ zawodników STC należy zaliczyć do udanych.

W rywalizacji kobiet na I miejscu zawody ukończyła: Monika Szotowicz, w kategorii K 4 i całym wyścigu Gosia Howis zajęła II miejsce, w tej samej kategorii Monika Grzesiecka była trzecia a w K2 Gabrysia Kowal uplasowała się na szóstej pozycji.

Wśród panów I miejsce w M VII zajął Tadeusz Zagdański, w kategorii M3 II miejsce wywalczył Tomasz Wąsaty, IV m przypadło Pawłowi Szubertowi, piąty był Mariusz Stencel, szóstą pozycję zdobył Radosław Pietrzak a Wojtek Strzemiłowski dojechał na 34 pozycji. Natomiast w kategorii M4, gdzie wystartował gość honorowy, były zawodowy kolarz Dariusz Baranowski najlepiej spisał się Maciej Chmielewski zajmując V miejsce, Sylwester Sęk był ósmy a Aureliusz Dąbrowski sklasyfikowany został na 11 pozycji.

Debiutujący maraton w Nowogardzie organizatorzy mogą zaliczyć do udanych. W przyszłym roku impreza ta powinna więc znaleźć się w kalendarzu wyścigów MTB w roku 2015.

Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard Maraton MTB Nowogard